Zapraszamy na Poranek Muzyki Organowej

W najbliższą niedzielę czyli 22 kwietnia, w Niedzielę Jubilate o godz. 11.00 odbędzie się w naszym kościele koncert z cyklu Muzyka u Dietla.

22 kwietnia (w 3. niedzielę po Wielkanocy) o godz. 11:00 swój 30-minutowy koncert da znany już wielu osobom Pan Zdzisław Smucerowicz. Podczas koncertu Preludia w niemieckiej muzyce organowej artysta zaprezentuje dzieła niemieckich kompozytorów. W programie zagrane zostaną utwory m.in. J.L. Krebsa, D. Buxtehudei J. S. Bacha.Wybrzmią nasze zabytkowe organy z 1886 r., wyprodukowane przez wiodącą  XIX-wieczną firmę „Schlag i synowie” ze Świdnicy.

Bezpośrednio po koncercie (11:30) rozpocznie się nabożeństwo, na które także wszystkich zapraszamy.


Cykl Muzyka u Dietla powstaje dzięki wsparciu Miasta Sosnowca (ze środków budżetowych) w ramach realizacji zadań publicznych na 2018 r. w dziedzinie kultury:  – Wzbogacenie oferty kulturalnej miasta.  Środki na ten cel zostały przyznane w ramach postępowania konkursowego, w którym nasza parafia wzięła udział.

Serdecznie zapraszamy na najbliższy i pozostałe koncerty z cyklu. Następny koncert w sobotę 19 maja podczas Nocy Muzeów. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Poniżej zamieszczamy plakat informujący o najbliższym koncercie: