UWAGA! Szczegóły Nocy Muzeów – biletowany pokaz naszych organów

Zamieszczamy kilka praktycznych informacji dotyczących tegorocznej Nocy Muzeów

O 19:15 zapraszamy wszystkich chętnych na Koncert organowy w naszym kościele. Po koncercie, organista chętnych (maksymalnie 35 osób!) zaprosi na górę, na chór, gdzie otworzy szafę organową i opowie jak działają organy, jak są zbudowane i pokaże jak się na nich gra. Dowiemy się, czym się różni klawiatura od manuału oraz czemu niektóre piszczałki są drewniane, a inne metalowe…

Z uwagi na ograniczoną pojemność miejsca jakim jest chór organowy, udział w tym punkcie programu będzie możliwy tylko dla osób, które okażą nam bilet wstępu. Przygotowaliśmy 35 takich bezpłatnych wejściówek.

  • 10 z nich dostępnych będzie w Centrum Informacji Miejskiej (CIM) w Sosnowcu, które mieści się w przejściu podziemnym, tuż obok tzw. „Patelni” (ul. Warszawskiej 3/20). Bilety będzie można odebrać osobiście, od poniedziałku, 14 maja, w godzinach pracy CIM (tj. od 8:00 do 18:00). Nie obowiązują rezerwacje telefoniczne lub mailowe. Każda osoba może pobrać maksymalnie 2 bilety.
  • 25 biletów będzie dostępnych w dniu Nocy Muzeów, czyli w sobotę 19 maja, od godz. 16:00. Osoba, która chce pobrać taki bilet, będzie musiała po prostu poprosić o niego którąś z osób – wolontariuszy nadzorujących Noc Muzeów w kościele w Sosnowcu. Bilety będą rozdawane, aż do wyczerpania puli.

Prosimy osoby, które pobiorą bilet, aby koniecznie przyszły na pokaz instrumentu organowego. Jeżeli z przyczyn losowych takie osoby nie będą mogły się pojawić, prosimy o zwrot pobranych biletów do CIMu, lub w sobotę 19 maja – wolontariuszom w naszym kościele.

Osoby, które będą chciały wziąć udział w pokazie, zapraszamy już wcześniej, zwłaszcza na koncert, podczas którego będzie można posłuchać jak brzmią organy „w pełnej krasie”. Pokaz instrumentu organowego rozpocznie się punktualnie o 19:45. Jeżeli ktoś będzie miał bilet, ale spóźni się, jego bilet zostanie anulowany – na jego miejsce może wejść każda osoba, która wyrazi zainteresowanie, bowiem po godz. 19:45, w przypadku dostępnych miejsc na górze, wpuszczane będą także osoby bez biletów.

Prosimy zatem o punktualne przybyciem, bowiem tylko bilet i stawienie się na czas, tj. przed 19:45 gwarantuje pewne miejsce na pokazie.