Noc Muzeów – informacje praktyczne i techniczna strona imprezy

Poniżej zamieszczamy garść informacji, które mogą być pomocne dla osób wybierających się na Noc Muzeów (także dla tych którzy chcą uczestniczyć w Grze Kościelnej).

DOJAZD

  • Polecamy dojazd do naszego kościoła komunikacją miejską. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy i tramwajowy „Sielec Park”. Z niego do naszego kościoła jest jakieś 2-3 minuty pieszo (należy przejść na drugą stronę torów kolejowych – pod mostem – kościół będzie zaraz po prawej stronie).
  • Z uwagi na remont torowiska zmianie uległo kursowanie kilku linii tramwajowych – m in. linii 27. Dotyczy to nie tylko zmian czasów odjazdu, ale także trasy danej linii. Szczegółowe informacje zawarte są na stronie: https://rj.kzkgop.com.pl/news/i/553/
  • W tej chwili pod naszym kościołem (Sielec Park) zatrzymują się tramwaje 15, 21, 24 oraz te wozy, które zjeżdżają do zajezdni tramwajowej w Będzinie.
  • Z uwagi na wspomniany wyżej remont torowiska PARKOWANIE SAMOCHODÓW PRZY ULICY ŻEROMSKIEGO JEST ZABRONIONE. Proszę to uwzględnić, szukając miejsca do zaparkowania.

 

GRA KOŚCIELNA – Być może w ogóle nie będzie cieszyła się żadnym zainteresowaniem, ale gdyby było przeciwnie – postanowiliśmy wprowadzić pewne ograniczenia, obostrzenia.

  • W grze wziąć udział mogą osoby indywidualne (w pojedynkę) lub zespoły składające się z dwóch dorosłych oraz maksymalnie dwójki dzieci będących pod ich opieką. W indywidualnych przypadkach, za zgodą wolontariusza zespoły mogą składać się z większej liczby osób – trzech osób dorosłych lub dwóch dorosłych i trójki dzieci.
  • Dzieci, które są zbyt małe w grze samodzielnie uczestniczyć nie mogą (niektóre zadania mogłyby okazać się zbyt trudne) – zapraszamy z rodzicami!
  • Podczas uczestniczenia w grze uczestnicy zobowiązani są do stosowania się do ewentualnych uwag wolontariuszy.
  • W każdej z trzech tur gry przewidziano maksymalnie 20 miejsc – uczestniczyć może w niej do 20 zespołów/osób indywidualnych, które będą rozpoczynały grę w odstępie 3 minut. Oznacza to, że łącznie zagrać może 60 zespołów/osób indywidualnych. – Zapewne zainteresowanie grą nie będzie aż tak wielkie, ale gdyby było inaczej nie chcemy dopuścić, żeby zbyt wiele drużyn naraz rozwiązywało te same zadania 😉
  • W przypadku dużego zainteresowania obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Grę zespoły rozpoczynać będą  w kolejności w jakiej zgłoszą wolontariuszowi chęć udziału.