Wznieśliśmy się na skrzydłach miłości

W 3. niedzielę po Trójcy Świętej  – 10 czerwca – odbył się ostatni w tym półroczu  koncert z cyklu Muzyka u Dietla 2018.

O godzinie 18:00 w niedzielne popołudnie w naszym kościele rozpoczął się koncert pt. „Na skrzydłach miłości”. Wokalistką była sopranistka, Magdalena Hudzieczek-Cieślar – pochodząca z Ustronia śpiewaczka, wykładowca akademicki, nauczycielka, dziennikarka i animatorka kultury, obecnie związana z Pabianicami. Artystce akompaniowała na pianinie, pochodząca z Kijowa, a obecnie związana z Piotrkowem Trybunalskim pani Anastazja Wilczkowska. Pani Anastazja jest nie tylko wielokrotnie nagradzaną na wielu konkursach pianistką, ale także nauczycielką w szkole muzycznej oraz adiunktem Uniwersytetu Jana Kazimierza w Kielcach.

Na widowni zasiadło i koncertu wysłuchało około 45 osób. Koncert składał się z czterech bloków tematycznych.

Podczas pierwszego z nich pt. Muzyka dawna sopranistka zaśpiewała m.in. arie Nel cor piu z opery L’amor contrastato Giovanniego Paisiello oraz arię L’amero z opery Il rè Pastore  (Król pasterzy) Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Druga część obejmowała utwory z Muzyki musicalowej i operowej. Zabrzmiały m.in. utwory Sunrise sunset z musicalu Skrzypek na dachu Jerry’ego Bocka czy Think of me z doskonale znanego musicalu Upiór w operze Andrew L. Webbera.

Trzecia część obejmowała Muzykę polską. Artystki wykonały m. in. Prząśniczkę Stanisława Moniuszki czy Idzie na pola Mieczysława Karłowicza.

Ostatnia, czwarta część obejmowała utwory Muzyki rosyjskiej autorstwa Sergiusza Rachmaninowa. Były wśród nich np. Zdies haraszo czy Palubiła ja.

Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z koncertu (ich autorem jest Paweł Nalepa).

W oczekiwaniu na rozpoczęcie koncertu część widowni przegląda ulotki dotyczące Henryka Dietla i naszej parafii.

Ksiądz Proboszcz wita wszystkich i zapowiada artystki

Artystki – śpiewa Magdalena Hudzieczek-Cieślar, a obok akompaniuje jej Anastazja Wilczkowska

Podczas koncertu

Wokalistka

Cała widownia zasłuchana…

Oklaskom nie było końca…

… stąd radość na twarzach artystek

Ksiądz Proboszcz dziękuje artystkom za świetny koncert, a pozostałym za przybycie

Obie Artystki: Magdalena Hudzieczek-Cieślar (z lewej) oraz Anastazja Wilczkowska (z prawej)

Pamiątkowy wpis do księgi

Cykl Muzyka u Dietla powstaje dzięki wsparciu Miasta Sosnowca (ze środków budżetowych) w ramach realizacji zadań publicznych na 2018 r. w dziedzinie kultury:  – Wzbogacenie oferty kulturalnej miasta.  Środki na ten cel zostały przyznane w ramach postępowania konkursowego, w którym nasza parafia wzięła udział. Dziękujemy Miastu Sosnowiec za wsparcie.

Koncert „Na skrzydłach miłości” był ostatnim koncertem z cyklu w tej połowie roku.  Jednakże niewykluczone, że koncerty Muzyka u Dietla powrócą w drugim półroczu. Proszę zatem śledzić naszą stronę internetową.