Zapraszamy na Spotkania z Wiarą!

Po wakacyjnej przerwie na dobre ruszają Spotkania z Wiarą! Spotykamy się w każdą środę o 18:30.

Spotkania z Wiarą to cykl spotkań zapoczątkowany w naszej parafii jeszcze przez ks. Łukasza Ostruszkę. Mają one różny przebieg – są to typowe godziny biblijne, wykłady historyczne, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, czytanie ciekawych artykułów, rozmowa, wspólne oglądanie filmów, czy nawet… wspólne kolędowanie.
Różna treść, różny sposób, ale chodzi w nich zawsze o to samo – o nawiązywanie relacji między sobą, oraz między nami, a Bogiem.
Duchowość, religia, wiara, Biblia. Tematy najczęściej wykluwają się podczas wspólnych spotkań – są proponowane przez samych uczestników. Spotkania przygotowywane są nie tylko przez naszych duszpasterze, ale często przez zwykłych uczestników – którzy przygotowują prezentację, zapraszają gości, przynoszą ciekawy film… Całość odbywa się w przyjaznej i ciepłej atmosferze, przy zapalonych świecach, przy herbacie czy kawie, przy cieście (wielu z uczestników piecze naprawdę pyszne!).

W poprzednim sezonie spotkania odbywały się co 2 tygodnie. Obecnie, na prośbę uczestników zdecydowaliśmy się zwiększyć częstotliwość naszych spotkań – będą one się odbywać w każdą środę, o godz. 18:30. Miejsce pozostaje to samo – salka katechetyczna w kamienicy przy ul. Żeromskiego 4/I, naprzeciw kościoła.
Równocześnie zdecydowaliśmy, by spotkania poświęcone studiowaniu Biblii oraz inne spotkania (nazwane umownie tematycznymi) odbywały się naprzemiennie. Jednakże czasami z uwagi np. na grafik zajęć zaproszonych gości czy wypadające święta będziemy naruszać ten naprzemienny schemat, zawsze jednak będziemy się starać, by ilość spotkań biblijnych i tematycznych była jednakowa.

Będziemy również publikować grafik naszych spotkań na kolejne 2 miesiące, tak by każdy mógł wcześniej zorientować się w tematyce naszych spotkań.

Tematyka naszych spotkań jest bardzo różnorodna. Wierzymy, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Zachęcamy do przychodzenia nie tylko starych bywalców, ale i nowe osoby, sympatyków naszej parafii, lecz także osoby, które nigdy nie były w naszym kościele, a chciałyby się czegoś o nas, luteranach dowiedzieć.

Spotkania z Wiarą – to Twój dobry wybór na środowy wieczór!

Najbliższe spotkanie już w środę, 7 października: “Wstęp do Pisma Świętego – poznajmy lepiej Biblię”, dotyczące historii powstania Biblii, kanonów Starego i Nowego Testamentu.

Szczegółowy plan spotkań znajduje się poniżej oraz tutaj.

Spotkania z wiara