Spotkania z Wiarą wracają po wakacjach!

20 września, w środę o 18:30, po wakacyjnej przerwie rusza kolejny „sezon” Spotkań z wiarą.

Tematem najbliższego, pierwszego po wakacjach spotkania będą „Ewangelickie wspomnienia z wakacji”. Zachęcamy wszystkich naszych parafian i sympatyków, by przynieśli z sobą zdjęcia z tegorocznych wakacji, jeśli odwiedzili „ewangelickie” kraje lub „ewangelickie” miejsca w Polsce. Mogą to być zdjęcia kościołów i ich wnętrz, budynków parafialnych, miast zamieszkanych przez ewangelików. Oczywiście nie muszą to być miejsca nadal związane z ewangelikami, mogą to być poewangelickie budynki czy miejscowości – często odwiedzane miejscowości pełne są ewangelickich pamiątek, np. kościoły służą dziś rzymskim katolikom lub jako muzea czy restauracje. Jeśli ktoś z naszych Parafian uczestniczył w Tygodniu Ewangelizacyjnym lub innym spotkaniu tego typu – również prosimy, by przyszedł i nam o tym opowiedział.

Zdjęcia mogą być zarówno wywołane, jak i przyniesione w formie cyfrowej (na spotkaniu będzie komputer i rzutnik).

Oprócz zdjęć zachęcamy wszystkich, by podzielili się swoimi wrażeniami i przemyśleniami dot. odwiedzanych miejsc. Często będzie to ciekawsze niż samo oglądanie zdjęć. Również te osoby, które nie zrobiły żadnych zdjęć – prosimy, by opowiedziały nam coś o miejscach, które widziały.

W ten sposób, już po wakacjach, przypomnimy sobie jeszcze urlopowy sezon, a jednocześnie pełni dobrych wrażeń i energii wkroczymy w Spotkania z wiarą !

Czarny Kościół i Rynek w Braszowie – chyba najbardziej “ewangelickim” mieście w Rumunii