Nowy wikariusz w naszej parafii

Od początku września w naszych 4 parafiach jako wikariusz pracuje nowy duchowny – ks. Piotr Uciński.

5 września odbyło się pierwsze nabożeństwo prowadzone przez naszego nowego wikariusza – ks. Piotra Ucińskiego.

Ks. Piotr Uciński pochodzi z Dolnego Śląska – urodził się w 1992 r. w Zielonej Górze, tam też odbył początkowe etapy swojej edukacji, a w Wielkanoc 2011 r. (24 kwietnia) wstąpił do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

W roku akademickim 2011-2012 studiował historię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W roku 2012 przerwał dotychczasowe studia i rozpoczął nowe:  teologię ewangelicką na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Studia te ukończył w 2017 r. W swej pracy magisterskiej pisał o wizji Boga, jaka się ukazuje w baśniach H.Ch. Andersena.

Po studiach przez dwa lata pracował w Diecezji Mazurskiej naszego kościoła – najpierw w parafii w Mikołajkach, później w parafii w Piszu. Ordynowany został 5 stycznia 2019 r. w Cieszynie. Od lipca 2019 do końca sierpnia 2021 pełnił funkcję wikariusza w parafii Skoczów.

24 kwietnia 2016 r. wziął ślub z Joanną z d. Minkus. Ma wraz z żoną dwie córki – urodzoną 2 stycznia 2018 r. Małgosię oraz urodzoną 1 stycznia 2020 – Dianę.

Prywatnie ks. Piotr interesuje się historią, polityką, kolarstwem i ekologią. Stara się wraz z żoną żyć ekologicznie – w miarę możliwości – zero waste. Od początku 2019 r. jest również wegetarianinem.

Zdjęcie: PEA Pisz

Życzymy ks. Piotrowi Ucińskiemu radości w pracy w naszych 4 parafiach!.