Kolejny Spacer z Dietlem tuż tuż…

W ostatnią sobotę sierpnia, 29 sierpnia odbędzie się kolejny spacer z Dietlem.

Uczestnicy tego spaceru, jak zwykle, odwiedzą najważniejsze miejsca na Pogoni, miejsca związane z powstawaniem Sosnowca oraz Zagłębia, po prostu miejsca Henryka Dietla.
Spacer zaczyna się zwiedzaniem budynku Szkoły Realnej z 1895r. Szkoła ta, założona w 1894r. przez H.Dietla i zbudowana w całości za jego pieniądze, a następnie przekazana Państwu (wtedy Rosji) była pierwszą szkołą średnią w Zagłębiu Dąbrowskim. Umożliwiła kształcenie kadry technicznej potrzebnej w rozwijającym się zagłębiowskim przemyśle.
Następnie spacerowicze udają się do cudownego Pałacu Dietla, oraz do naszego ciekawego kościoła, gdzie dowiadują się co nieco o ewangelicyzmie i ewangelikach. Spacer kończy się w Mauzoleum Dietla na cmentarzu ewangelickim.

Spacery, organizowane od 2014 r., przez Cudotwórnię Events (początkowo z dofinansowaniem UM w Sosnowcu) są wspaniałym sposobem by zobaczyć piękne budynki od wewnątrz oraz by poznać może na co dzień nieznaną historię o niemieckim przemysłowcu, który współtworzył Sosnowiec…
Warto zwrócić uwagę, że do budynku Szkoły Realnej jest obecnie dość ciężko dostać się turystom indywidualnym, a choć Pałac, nasz kościół i mauzoleum są dostępne dla zwiedzających (po uprzednim zgłoszeniu się), to jednak zwiedzanie grupowe z przewodnikiem najważniejszych Dietlowskich miejsc jednego dnia ma z pewnością swoje plusy.

Dlatego, kto jeszcze nie przespacerował się z Dietlem, tego serdecznie do tego zapraszamy.

Szczegóły na stronie organizatora: http://www.cudotwornia.com