W Niedzielę Wieczności, 20 listopada licząca 28 osób wycieczka pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego zawitała na chwilę także do naszego kościoła.
Wizyta ta była związana z ich wycieczką do Zagłębia. Podczas tej wycieczki pracownicy UJ zwiedzili Sławków, zobaczyli Trójkąt Trzech Cesarzy (czyli miejsce, w którym stykały się granice Austro-Węgier, Niemiec i Rosji), a następnie kilka godzin spędzili w centrum Sosnowca. Podczas pobytu w centrum Sosnowca, grupie tej towarzyszył Paweł Nalepa, przewodnik związany z naszą parafią.
Wycieczka zobaczyła sosnowiecką cerkiew i wysłuchała historii dwóch innych sosnowieckich świątyń prawosławnych. Następnie zwiedziła trzy części Cmentarza Czterech Wyznań – część ewangelicką (z mauzoleum Dietla), prawosławną oraz rzymsko-katolicką. Nie udało się niestety wejść do części żydowskiej, ale za to zwiedzający zobaczyli wspaniały Pałac Dietla – w opinii wielu najpiękniejszy pałac Zagłębia. Poruszenie wywołały zwłaszcza: pokój lustrzany, pokój neorenesansowy oraz przede wszystkim imponujący pokój kąpielowy.
Wycieczka zobaczyła najważniejsze miejsca w Sosnowcu podczas spaceru: ul. Modrzejowską, Targową i Dekerta – a więc stary żydowski Sosnowiec, katedrę oraz kościółek kolejowy, Plac Stulecia i na końcu Dworzec Kolejowy. Inne miejsca można było zobaczyć podczas przejażdżki autokarem po stolicy Zagłębia.
Nasi Goście byli zachwyceni zwłaszcza wielokulturowością XIX-wiecznego Sosnowca – czego świetnym przykładem może być cmentarz na Pogoni. Być może niektóre osoby, jeszcze nie raz odwiedzą Sosnowiec i Zagłębie. Gości przywitał nasz wikariusz, ks. Robert Augustyn. Paweł Nalepa opowiedział krótko o historii zagłębiowskiej społeczności i o budynku kościoła. Historię Dietla i innych znanych sosnowieckich ewangelików, zwiedzający poznali podczas pobytu na cmentarzu i w Pałacu.
Poniżej kilka zdjęć z odwiedzin grupy w naszym kościele.