Wielki Tydzień i Wielkanoc – ogłoszenia

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami dot. nabożeństw w okresie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.

Przed nami Wielki Tydzień i Wielkanoc roku 2021. Kolejny raz przychodzi nam przeżywać ten czas w cieniu koronawirusa. Aby to był dobry czas dla każdego z nas zachęcamy do roztropności, rozwagi i zachowania zasad, które zwiększają poziom bezpieczeństwa w trakcie pobytu w kościele. Pamiętajmy o maseczkach, a także o potrzebie zachowywania bezpiecznego dystansu społecznego (1,5 m). W czasie przystępowania do sakramentu Wieczerzy Pańskiej do ołtarza przystępujmy w małych grupach, starając się zachowywać wymagany odstęp od innych. Podobnie czyńmy, opuszczając kościół po zakończeniu nabożeństwa.

Przed nami świąteczne nabożeństwa. Mamy różne kościoły, różniące się znacznie powierzchnią. Najmniejsze z nich to kościoły w Hołdunowie i w Sosnowcu. Większą powierzchnią dysponuję kościoły w Szopienicach i Mysłowicach. Biorąc pod uwagę przewidywaną liczbę uczestników nabożeństw postanowiliśmy, iż w przypadku wszystkich nabożeństw w Hołdunowie oraz nabożeństwa w Wielki Piątek w Sosnowcu chcielibyśmy prowadzić rejestrację osób chętnych do udziału w nabożeństwach.

W Hołdunowie można się zapisać w kancelarii parafialnej oraz pod numerem 604 615 371 lub 792 902 289. Proszę zauważyć, że w Wielki Piątek odbędą się dwa nabożeństwa – jedno o 10.00, drugie o 17.00. Można też wysłać maila na adres: holdunow@luteranie.pl.

W Sosnowcu prosimy o zapisy na nabożeństwo w Wielki Piątek – w zakrystii lub pod numerem telefonu 601 439 335. Można też uczynić to mailowo – sosnowiec@luteranie.pl. Jeśli okaże się w trakcie zgłoszeń, że chętnych do udziału w wielkopiątkowym nabożeństwie w Sosnowcu jest więcej niż wynosi liczba osób, które mogą być w kościele zgodnie z nowymi obostrzeniami, wówczas będzie można zorganizować drugie nabożeństwo (ok. 18.15).

Zachęcamy natomiast do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, które tradycyjnie były odprawiane z mniejszą liczbą uczestników – w Wielki Czwartek w Szopienicach i Hołdunowie. W Wielki Piątek miejsc nie powinno zabraknąć w kościele w Szopienicach i Mysłowicach, podobnie jak na nabożeństwach wielkanocnych (pomijając kościół w Hołdunowie). Po raz pierwszy organizujemy również nabożeństwo w Wielką Sobotę w Szopienicach o 21.00. Zapraszamy na nie, licząc że nie będzie problemu z liczbą uczestników.

Przypominamy również, iż obecnie o wzajemnej odpowiedzialności świadczy nasz stosunek do zachowywania zasad bezpiecznego przebywania w kościele. Jeśli jesteśmy w złym stanie fizycznym, jesteśmy przeziębieni, dokuczają nam inne dolegliwości – pozostańmy w domu. W Wielkim Tygodniu będziemy mieć mnóstwo możliwości obejrzenia i wysłuchania ewangelickich nabożeństw w publicznych mediach lub w internecie, z wielu miejsc w Polsce.

Jeśli chodzi o nabożeństwa telewizyjne i radiowe to zapraszamy na następujące transmisje:

– Niedziela Palmowa – TVP 3, 15.50 – Goleszów

– Wielki Piątek – TVP 2, 17.00 – Katowice

– Wielki Piątek – PR 2, 18.00 – Tychy

– Wielki Piątek – Radio Katowice, 19.00 – Wisła (również w wersji video na kanale YT Radia Katowice)

Wielkanoc – TVP 3, 15.50 – Świdnica

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa do naszych kościołów i do obejrzenia czy wysłuchania nabożeństw w telewizji, radiu czy w internecie.

Błogosławionego czasu Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy

Wasi duszpasterze