Wizyta Biskupa Kościoła

Na niedzielnym nabożeństwie 29 stycznia w naszym kościele gościł Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

W niedzielę na naszym nabożeństwie był obecny zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, biskup Jerzy Samiec wraz z małżonką, pochodzącą z Sosnowca Panią Beatą Michałek.

Ksiądz Biskup wziął czynny udział w nabożeństwie, w liturgii słowa, a także wygłosił kazanie. Wizyta Biskupa Kościoła miała miejsce w związku z wybuchem gazu w plebanii sąsiedniej parafii w Katowicach-Szopienicach. Na skutek tego wybuchu dwoje ludzi straciło życie, trzy osoby ranne wciąż przebywają w szpitalu, a trzy rodziny stałych mieszkańców oraz rodzina uchodźców z Ukrainy straciły dach nad głową.

Zniszczeniu uległ nie tylko dom tych rodzin, ale także budynek parafialny. Także nasza parafia została pozbawiona kancelarii, bowiem to w Szopienicach znajdowało się centrum administracyjne sosnowieckiej parafii.

Ksiądz Biskup w kazaniu podkreślił wagę modlitwy a także odniósł się do bycia świadkami przemienienia Jezusa na Górze Tabor i do tego, jak ten epizod wpłynął na całe późniejsze życie apostołów.

Na nabożeństwie gościli wierni z parafii w Szopienicach, gdzie przez jakiś czas nie będą się odbywały nabożeństwa. W kościele obecni byli również reporterzy telewizyjni.